6 marca 2015

Papierowy torcik ślubny

Pragnę podzielić się z Wami pomysłem, jak w niebanalny sposób można podarować Młodej Parze pieniążki, nie posiłkując się przy tym tradycyjną kopertą. Bez dodatkowych kosztów, samodzielnie jesteśmy w stanie wykonać taki oto torcik ślubny z papieru i wokół niego poprzyklejać banknoty- jest to estetyczny i pomysłowy sposób, jak przyciągnąć oko Młodej Pary i pozostawić im ładną pamiątkę "z jajem". Zresztą, zobaczcie sami.
Do wykonania prezentu potrzebujemy:
-brystolu: kremowego, białego, czarnego, czerwonego i różowego;
-nożyczek;
-kleju;
-czarnego pisaka;
-kwiatuszków i serduszek z materiału (do zakupu w każdej pasmanterii, czasem w postaci długiej taśmy, i wtedy trzeba je sobie poodcinać);
-cyrkla albo talerzy;
-czerwonej ozdobnej tasiemki;
-drucik lub tasiemkę;
-pistoletu z klejem na gorąco (do przymocowania drucików, zresztą przyda Wam się jeszcze nie raz, to naprawdę ekstra gadżet, do zakupu w każdej Castoramie);
-i oczywiście banknotów.

Rysujemy sobie postacie na brystolu (sukienkę na białym, garnitur, włosy i cylinder na czarnym, głowy i dłonie na kremowym)- mogą być w tak uproszczonej formie jak zrobiłam to ja, myślę, że nie potrzeba do tego specjalnego wzoru. Sukienkę, garnitur, włosy Panny Młodej i cylinder rysujemy x2. Pamiętajcie, żeby nogi Pana Młodego zrobić dłuższe (końcówki rozwidlimy i nakleimy na podstawę tortu, sukienka powinna posiadać kwadratowe przedłużenie również w celu rozwidlenia i naklejenia).
Kleimy obie sukienki i oba garnitury, umieszczając między nimi szyje z głowami i dłonie. Nie klejcie końcówek nóg i sukni! Przyklejamy włosy i cylinder. Na włosy naklejamy kwiatuszki, tak samo możecie zrobić z rękawami i dołem sukni. Na pierś Pana Młodego przyklejamy serce. Dorysowujemy Młodej Parze oczy i uśmiechy.
Do wykonania tortu potrzebne nam będą dwa okręgi: jeden o średnicy około 19 cm. i do tego pasek 8 x 61 cm., a drugi o średnicy około 6 cm. i paseczek 7 x 40 cm. Na dłuższym pasku rysujemy podłużną linię w odległości 1 cm. od jego dłuższej krawędzi, i nacinamy po całej długości paska aż do narysowanej przez nas linii (w odstępach nie więcej niż 1 cm.). Tak samo robimy z krótszym paskiem, tylko że na nim wykonujemy dwie linie- po 1 cm. od dolnej i górnej krawędzi. Odginamy powstałe zakładki i do tych górnych przyklejamy okręgi. Wyższe pięterko tortu przyklejamy do niższego również przez odgięcie zakładek.
Oklejamy krawędź podstawy i pięterka ozdobną tasiemką. Zginamy zakładki u dołu sukni Panny Młodej oraz nogi Pana Młodego i naklejamy na pięterko. Sklejamy im oczywiście dłonie =).
Wycinamy piękne serca i dekorujemy tort. Obwiązujemy banknoty drucikiem lub tasiemką i mocujemy je wokoło za pomocą kleju na gorąco. Gotowe!
I jak Wam się podoba? =)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz