4 marca 2015

Budapeszt

Węgry odwiedziliśmy na bardzo krótko, bo nasz spacer po Budapeszcie trwał zaledwie 3 godziny, ale i tak udało nam się zobaczyć wiele ładnych zabytków. Na szczęście daleko Węgry nie leżą, więc na pewno wpadniemy tam jeszcze na dłużej. Miasto jest przepełnione pięknymi budynkami z zapierającymi dech w piersiach zdobieniami. Zawsze zastanawiało nas, jak kiedyś chciało się robić takie cuda tym ludziom... Dziś mamy architekturę totalnie minimalistyczną (dzięki temu tanią co prawda). 
W Budapeszcie odwiedziliśmy tylko główne deptaki i ulice, nie zapomnieliśmy także o Hard Rocku. Warto zawsze odnaleźć Centrum Informacji Miejskiej, gdyż niejednokrotnie oferuje ono bezpłatne (lub bardzo tanie) mapki z naniesionymi zabytkami w obrębie najbliższej okolicy. My robimy tak za każdym razem!


I tak zakończyliśmy naszą podróż po Bałkanach. Ale to nie koniec naszych wypraw! Zapraszamy do dalszego śledzenia naszych poczynań oraz do samodzielnych wyjazdów. Można zacząć od swojego otoczenia, a później ruszyć w Polskę... Która jest równie piękna i ciekawa jak reszta świata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz